In aflevering 2 van Wie is de Mol 2026 start het avontuur in Arusha, Tanzania... in het jeep-depot van Tanzania Specialist! Ontdek de natuur, aanschouw mount Meru, beleef de markt van Arusha als een local en kom tot rust in één van de heerlijke 4**** hotels, net als in deze WIDM uitzending!
9 maart 2026
Karibu! Welkom bij het 26e seizoen van Wie is de Mol? Een seizoen dat zich afspeelt in het prachtige Tanzania, met negen kandidaten en één mol. In de tweede WIDM-aflevering reist de groep vanuit Manyara verder naar Arusha. Een levendige stad vol Afrikaanse cultuur, kleurrijke markten en levendige straten. Ook vormt Arusha het decor voor een spannende opdracht op een wel heel bijzondere plek: het jeep depot van Tanzania Specialist, waar ons hoofdkantoor zich ook bevindt.
In deze blogreeks over het 26e seizoen van Wie is de Mol? praten we je iedere week bij over de bestemmingen die de kandidaten bezoeken. Als Tanzania specialist kennen we alle ins-and-outs van het land en delen we graag wat achtergrondinformatie. Deze week in aflevering 2: Door het oog van de naald.
Een nieuwe dag betekent nieuwe kansen. Met één kandidaat minder, vervolgen de deelnemers hun avontuur naar een nieuwe bestemming. Vanuit Manyara stappen ze opnieuw in de safari-jeeps en maken ze een rit van ongeveer vier uur naar het levendige Arusha.
Onderweg zie je precies waarom een safari zo bijzonder is. Een groep kraanvogels die overvliegt, een dansende olifant, giraffen die nieuwsgierig langs de weg staan en zebra’s die over de vlaktes rennen. Met een beetje geluk, en een goede gids, kun je dit allemaal tegenkomen.

Na de rit arriveren de kandidaten in Arusha en nemen ze hun intrek in een comfortabel viersterrenhotel. Even op adem komen na de reis, voordat de volgende opdracht begint. “Jij bent mijn ogen, ik ben jouw ogen,” horen we twee kandidaten zeggen. Maar of dat echt zo is…?
De jeeps worden klaargemaakt voor de opdracht en presentator Rik van de Westelaken spreekt de groep toe: “Jullie vragen je vast af waar jullie zijn… Dit is het bedrijf waar jullie jeeps vandaan komen.”
In het jeep-depot van Tanzania Specialist speelt zich vervolgens een spannende opdracht af. Een opdracht vol intriges en slimme tactieken en natuurlijk de vraag: wie probeert hier eigenlijk de boel te saboteren?
In deze aflevering krijg je ook een kijkje op de markt van Arusha. Een plek waar je het echte stadsleven ervaart. Loop je hier rond, dan zie je overal kleurrijke kraampjes met noten, koffie, kruiden en exotisch fruit. Maar ook stoffen, kleding, souvenirs en keukengerei liggen hier uitgestald.
Leuk weetje: speelgoed wordt hier nauwelijks verkocht. Kinderen spelen vaak met zelfgemaakte voorwerpen, waardoor speelgoed op de markt eigenlijk een luxeproduct is. Ook groenten die wij als “normaal” beschouwen, zoals broccoli en bloemkool, zijn hier minder gebruikelijk. Ze worden meestal in kassen geteeld en zijn pas relatief kort verkrijgbaar. En wijn? Dat is hier al helemaal geen standaardproduct. Iets waar de kandidaten in deze aflevering zelf ook achter komen…
Zie ook: Wie is de Mol Tanzania: bezoek de markt in Arusha uit aflevering 2
In de verte maakt ook Mount Meru haar entree. In de aflevering wordt deze vulkaan eigenlijk niet genoemd, maar hij verdient zeker wat aandacht.
Want hoewel Kilimanjaro de bekendste berg van Tanzania is, is Mount Meru het indrukwekkende “kleine broertje”. Het is namelijk de op één na hoogste berg van Tanzania. Minder mensen hebben de top van Mt. Meru bereikt dan die van de Mount Everest, en tijdens een beklimming is de kans groot dat je onderweg wildlife tegenkomt.
Daarnaast kun je in het gebied prachtige hikes maken, bijvoorbeeld naar de Mount Meru watervallen. Een aanrader, volgens onze gidsen, voor wie de natuur van dichtbij wil beleven.

Degenen die goed hebben opgelet, hebben het verblijf waarschijnlijk al gespot. De kandidaten én de Mol verblijven namelijk in het prachtige Four Points By Sheraton in Arusha. Dit hotel is een van de oudste accommodaties in de regio en combineert historische charme met modern comfort. Vanuit hier kun je gemakkelijk de stad verkennen. En eenmaal terug in het hotel voelt het alsof je even helemaal tot rust komt: met een groene tuin, een zwembad, spa, gym en twee restaurants.
Krijg je ook meteen zin om zelf op reis te gaan na het zien van deze aflevering? Dat begrijpen wij maar al te goed.
Of je nu wilt overnachten in een luxe hotel, de levendige markt van Arusha wilt ontdekken, of samen met een gids de route van Manyara naar Arusha wilt rijden in een safari-jeep: wij helpen je graag bij het uitstippelen van jouw eigen Mol-waardige reis.
Omdat wij lokaal gevestigd zijn, kennen we Arusha én de rest van Tanzania als geen ander. De volgende aflevering van Wie is de Mol? zie je op zaterdag 14 maart om 20.45 uur op NPO 1.
Lees ook het eerder verschenen artikel: Wie is de Mol? 2026 in Tanzania – ontdek de route van dit seizoen.