Mount Kilimanjaro, the tallest mountain in Africa

Wie is de Mol 2026 in Tanzania aflevering 6: Maasai cultuur & Kilimanjaro

In aflevering 6 van Wie is de Mol? 2026 verruilen de kandidaten de stad voor het pure, authentieke Tanzania. Aan de voet van de indrukwekkende Kilimanjaro maken ze kennis met een van de bekendste volken van Oost-Afrika: de Maasai.

Karibu! Welkom bij het 26e seizoen van Wie is de Mol? Een seizoen dat zich afspeelt in het prachtige Tanzania, met negen kandidaten en één mol. In Aflevering 6 van Wie is de Mol? Tanzania 2026 laten de kandidaten Arusha nu echt achter zich en verruilen ze de stad voor prachtige uitgestrekte natuur aan de voet van de Kilimanjaro. Een aflevering vol tradities, indrukwekkende landschappen en bijzondere ontmoetingen.

In deze blogreeks over het 26e seizoen van Wie is de Mol? praten we je iedere week bij over de bestemmingen die de kandidaten bezoeken. Als Tanzania specialist kennen we alle ins-and-outs van het land en deze delen we graag met je. Deze week aflevering 6: Met een schuin oog kijken.

Bekijk hier WIDM aflevering 6  ‘Door de bril van een ander zien’ terug.

(©) afbeelding: Wie is de Mol? AVROTROS

Waar is Wie is de Mol 2026 aflevering 6 opgenomen?

Dag 10 van Wie is de Mol? Tanzania begint in een totaal andere wereld, bij een Maasai dorp. Hier geen drukte of verkeer, maar alleen uitgestrekte vlaktes, dieren en in de verte de besneeuwde top van de iconische Kilimanjaro.

Het is het thuis van de Maasai, een volk dat al eeuwenlang in Tanzania leeft.

Cultuur Tanzania Maasai: Swahili

De kandidaten worden ontvangen in een traditioneel dorp (boma), waar het dagelijks leven volledig draait om gemeenschap, vee en traditie.

De kandidaten dompelen zich hier helemaal onder in de cultuur. Typische begroetingen die je hoort in het Swahili zijn:

  • Jambo: hallo
  • Asante sana: dankjewel

Nieuwsgierig naar deze taal? Lees dan ook ons blog ‘Swahili (Kishwahili) – handige woorden en zinnen‘.

Oeroude tradities en opdrachten

Tijdens de opdrachten maken de kandidaten kennis met eeuwenoude Maasai-gebruiken. Dit zijn geen toeristische trucjes, maar echte tradities die nog dagelijks worden uitgevoerd.

Activiteiten die voorbij komen:

  • Met één hand op je hoofd water dragen (tot wel 10 liter)
  • Speerwerpen (traditionele jachttechniek)
  • Het bekende springen (Adumu) → Hoe hoger je springt, hoe meer aanzien
  • Hout verzamelen voor het kampvuur
activity
activity

Zelf de Maasai-cultuur beleven?

Dineren met uitzicht op de Kilimanjaro

De avond begint bijzonder met een prachtig gedekte tafel. Op het menu: pompoensoep en lokale gerechten. Maar wat de ervaring vooral bijzonder maakt, is de locatie en de traditionele sfeer.

Er wordt geproost met ‘Maisha marefu‘, wat ‘Op een lang leven’ betekent.

Dit soort diners zijn geen tv-magie, maar een ervaring die je zelf kunt beleven tijdens een safari in Noord-Tanzania. Tijdens luxe safari’s in Noord-Tanzania (omgeving Amboseli/Kilimanjaro/West-Kilimanjaro) worden dit soort bush dinners echt georganiseerd.

Bekijk hier alle accommodaties in de buurt van de Kilimanjaro.

Wie is de Mol aflevering 6: een reis door het veelzijdige Tanzania

Aflevering 6 laat opnieuw zien hoe veelzijdig Tanzania is. Van indrukwekkende natuur en wilde dieren tot eeuwenoude tradities en bijzondere ontmoetingen. Je reist in Tanzania niet alleen van plek naar plek, maar ook van ervaring naar ervaring, precies zoals de kandidaten dat in Wie is de Mol? beleven.

Met uitzicht vanaf hun zwembad over de savanne’s hoor je de kandidaten dan ook dankbaar zeggen “Mooier dan dit wordt het niet”.

Waarom dit gebied zo bijzonder is

De regio West Kilimanjaro is een van de meest veelzijdige gebieden van Tanzania. Het is een minder toeristisch gebied waar indrukwekkende natuur, rijke cultuur en safari samenkomen op één plek.

Met de iconische Kilimanjaro altijd op de achtergrond geniet je van uitzichten die je nergens anders in Afrika vindt. Wat dit gebied extra bijzonder maakt, is dat je hier ook wildlife kunt spotten buiten de bekende nationale parken. Denk aan olifanten, zebra’s en giraffen die vrij rondlopen door het landschap, vaak dichterbij dan je zou verwachten.

Van savanne naar tropisch paradijs: Zanzibar

Na de indrukwekkende dagen bij de Maasai, zullen de kandidaten in aflevering 7 doorreizen naar een compleet andere wereld: Zanzibar.

Aflevering 7 is zaterdag 11 april te zien bij AVRO TROS om 20.45 uur.

Bezoek een Maasai dorp zoals in aflevering 6

Wil je deze locaties zelf ervaren?

Tijdens een reis door Noord-Tanzania kun je:

  • De Kilimanjaro van dichtbij zien
  • Maasai-dorpen bezoeken
  • Bush dinners en breakfasts beleven
  • Safari’s combineren met cultuur
  • En afsluiten op Zanzibar

Precies zoals in Wie is de Mol 2026. Bekijk onze speciale Wie is de Mol? Tanzania reis en onze andere safari’s hieronder.

Deel dit artikel:

Je reis op maat laten samenstellen?

Vraag een offerte, gratis en vrijblijvend

STEL NU JOUW DROOMREIS SAMEN!

Praat met een expert

Onze specialisten staan voor je klaar

NL: +31 174 35 2016 andere landen
De grote trek Tanzania